Szczecin, ul. Olszynki Grochowskiej 15 szopsc@op.pl 91 463 39 42

Pralnia SZOP Szczecin

Usługi dla ludności i firm

Stosujemy najlepsze środki czyszczące

Wykwalifikowany personel

Pranie dywanów

Oferta - pranie dywanów

NOWOŚĆ W OFERCIE

Nasz park maszynowy został wzbogacony w profesjonana wysocewydają maszynę do TRZEPANIA DYWANÓW oraz WIRÓWKĘ z funkcją PŁUKANIA.

Oferujemy usługę prania wodnego dywanów, usługa wykonywana jest w naszej pralni (nie wykonujemy usługi u klienta!) - dywan na życzenie odbieramy i dowozimy do klienta.

 • dywan skóra 43,00 zł
 • dywan chiński 25,00 zł
 • dywan nepalski, turecki33,00 zł
 • dywan jedwabny 41,00 zł
 • dywany pozostałe (cienkie)23,00 zł

 • transport w obie strony [przy usłudze powyżej 200,-] GRATIS
 • transport w obie strony [przy usłudze poniżej 200,-] 35,00 zł
 • transport w obie strony [przy usłudze poniżej 100,-] 50,00 zł

Pierzemy i czyścimy wszystkie rodzaje dywanów, każdą dostępną metodą tj.:

 • ekstrakcyjnie
 • pianowo
 • chemicznie w agregacie
 • wodnie
 • wodnie na wskroś
 • wykonujemy również ozonowanie dywanów
ZAPEWNIAMY TRANSPORT DYWANÓW OD I DO KLIENTA tel. 91 463 39 42

Ozonowanie dywanów

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie to sposób przeprowadzenia dezynfekcji bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających. Ozonowanie idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna i sterylność oraz uzyskanie środowiska wolnego od nieprzyjemnych zapachów i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, wirusów oraz zarodników plesni i grzybów.

Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która nie tylko odkazi dom czy mieszkanie w którym przebywasz ale pozwoli Ci pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów z Twojego otoczenia. Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej główną zaletą jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie. Ozonowanie powietrza, obok ozonowania wody, dzięki swej skuteczności, staje się ostatnio jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji. Zalety ozonu jako silnego utleniacza szeroko wykorzystuje branża motoryzacyjna. Ozonator umożliwia odgrzybianie klimatyzacji samochodowej i dezynfekcję całego wnętrza samochodu. Ozonowanie staje się również coraz bardziej powszechne w różnych dziedzinach naszego życia.

Co zyskasz dzięki ozonowaniu?

Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, jest skuteczniejszy niż inne dezynfektanty. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Budowa nowego koronawirusa jest bardzo podobna do SARS, a istnieje wiele badań naukowych, które pokazują, że ozon jest w stanie zniszczyć SARS. Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego koronawirusa 2019-nCoV.
Wirusy osłonkowe są bardziej wrażliwe na czynniki fizyko-chemiczne niż wirusy bezosłonkowe, jako że koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, jest on wrażliwy na ozonowanie.

Ozon jest coraz chętniej i powszechniej używany w różnych dziedzinach życia na całym świecie. Jednak ozonowanie w Polsce to wciąż nowa metoda, choć ciągle przybywa jej zwolenników. Najczęściej ozonwykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy. Ozonowanie doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, na przykład ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Ozon, jako bardzo silny środek dezynfekujący(50 razy skuteczniejszy od chloru), jest substancją, której zastosowanie jest niemal nieograniczone.

 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów - ozon usuwa dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach kota i psa albo zapach potu bądź spalenizny
 • sterylizacja - ozonowanie zabija wirusy i bakterie oraz i wywołane tym nieprzyjemne zapachy, na przykład po chorych osobach (grypa)!
 • ozonowanie to usuwanie alergenów - ozon zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje
 • ozonowanie to dezynsekcja i deratyzacja - ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie
 • odgrzybianie klimatyzacji - cząsteczki ozonu w popstaci gazowej docierają do najmniejszych zakamarków parownika klimatyzacji zabijajac grzyby i drobnoustroje które są powodem brzydkich zapachów
 • ozonowanie odkaża również całe wnętrze samochodu - ozon wnika głęboko w strukturę tapicerowanych siedzeń i kanap i utlenia znajdujące się tam bakterie, roztocza i przykre zapachy, których nie można zniszczyć innymi metodami. Już kilka sesji ozonowania zupełnie usuwa nawet zapach papierosów. Dzięki temu w samochodzie mamy świeże i czyste powietrze.

W ciągu godziny jesteśmy w stanie wyprać i wyczyścić ponad 100 kg odzieży.
Pracujemy na maszynach firm: BOWE, TASKI, ELECTROLUX, JENSEN.
Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i środków najwyższej jakości możemy zagwarantować wysoką jakość wszystkich świadczonych usług.